Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Uygulamasının Yayına Alımı

9. Bölüm: Uygulamayı derlemeyi -deploy- ve yayınlama -build- işlemlerini inceleyeceğiz. Bu bölüm, bu serinin son yazısıdır.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot ile Swagger Kullanımı

8. Bölüm: Spring Boot ile Swagger kullanımını, RESTful API için doküman oluşturma ve Swagger üzerinden CRUD işlemleri yapma konularını anlamaya çalışacağız.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot – Postman İşlemleri

7. Bölüm: Spring Boot ile geliştirdiğimiz RESTful Weservisi uygulaması örneğimizi test etmek için Postmanla CRUD işlemleri yapacağız.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Veritabanı İşlemleri

6. Bölüm: Spring Web ve Spring Data ile RESTful Webservisi üzerinden, Veritabanı – CRUD (Ekleme, Okuma, Güncelleme, Silme) işlemleri yapacağız.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Konfigürasyonları

5. Bölüm: Oluşturduğumuz örnek uygulama için gerekli olan; port, veritabanı, log gibi temel konfigürasyonları yapıp, Veritabanı (CRUD) işlemleri yapacağımız bir sonraki aşamaya hazır hale getireceğiz.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Projesi Oluşturma

4. Bölüm: Spring Initializr ile bir Spring Boot uygulaması oluşturacağız. Spring Web, Spring Data, Lombok ve H2 veritabanı bileşenlerini ekleyerek bir uygulama oluşturacak ve kullanıma hazır hale getireceğiz.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Mimarisi

3. Bölüm: Günümüzde, kurumsal uygulamalar web tabanlıdır. Mimari olarak -çok katmanlı mimari altyapısı ile- mikroservis mimarisine sahiptirler. Spring Boot, genellikle mikroservis geliştirmeleri için kullanılır ama monolith geliştirmeler için de kullanmak mümkündür.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Kullanımı

2. Bölüm: Spring Boot ile proje oluşturma konusunu inceleyeceğiz. Spring Web kullanarak, REST API ile klasik “Merhaba Dünya” çıktısı veren webservisi hazırlayarak giriş yapacağız.

Kategoriler
Spring Boot

Spring Boot Nedir?

1. Bölüm: Spring Boot Nedir?’ sorusu içinde Spring Framework nedir? sorusunu cevaplayacağım. Spring Boot‘un ne olduğunu, nasıl ortaya çıktığını ve Spring Framework ekosistemindeki yerini anlatarak hızlıca giriş yapmanıza yardımcı olmaya çalışacağım.